Home » סוגי דיאטה

כיצד לבחור דיאטה נכונה?

Submitted by on נובמבר 23, 2010 – 14:14 2 Comments
cucumber-diet

כיצד לבחור דיאטה נכונה ?
האם דיאטה מהירה מתאימה לך או שמא דיאטה קלה ? או אולי דווקא דיאטה מאוזנת או דיאטה המשלבת תרופות הרזייה ?
נראה, כי השאלה 'מהי הדיאטה המתאימה לי' היא אחת השאלות הקריטיות לפני בחירת דיאטה. דיאטה מוצלחת ככל שתהיה עבור אדם מסויים, עלולה להתגלות ככשילון מוחלט עבור אדם אחר. הרי למי שאינו מסוגל להתמודד עם כמות נמוכה של פחמימות, דיאטה דלת פחמימות תסתיים לרוב באי הצלחה, ותוך זמן קצר.
הרבה אנשים נוטים דווקא להיתפס בטעות לבשורות של אנשים אחרים שהצליחו לרדת במשקל או לרזות, כמו למשל ' הורדתי X קילוגרמים תוך זמן קצר, בדיאטת חלבונים' או ' תשמעי על דיאטה חדשה שמצאתי, שעזרה לי להיכנס לשמלה תוך חמישה ימים', אלא שבדרך כלל הצלחה של מישהו בדיאטה, או ירידה מהירה במשקל, אינם בהכרח מלמדים על התאמה של אותה דיאטה למישהו אחר.
הדברים נכונים במיוחד לגבי דיאטות מהירות וחדשות שהשמועות עליהן מתפשטות מהר. דיאטת כאסח כזו ישר נתפסת כדבר החם הבא ששווה לנסות, אפילו בלי לחשוב יותר מדי אם אותה דיאטה מתאימה להעדפות שלכם, אם דיאטה מסויימת קיצונית או מסוכנת מדי וכו '.
כך נראה, כי התחלת דיאטות ללא מחשבה קודמת וללא בחינת תפריט הדיאטה שאותה דיאטה מציעה, הינם טעות שבמקרים רבים תסתיים בעוד כישלון לרזות או לרדת במשקל.
לכל מי שסובל מהשמנה או עודף משקל ( מוגדרים בדרך כלל כ – BMI הגדול מ – 25) אשר מבקש להתחיל בדיאטה, מומלץ אם כן לשקול את השיקולים הבאים :
מהי מטרת הדיאטה ( ירידה מהירה וזמנית במשקל או פתרון ארוך טווח ?)
אילו מאכלים אותה דיאטה מציעה – כך למשל, אם אחד המאכלים המועדפים עליכם הוא לחם, נסו לבחור בדיאטה המשלבת כמות גדולה יחסית של לחם. אל תבחרו בדיאטה שמתיימרת להציע פתרונות קסם, אם היא מוציאה מהתפריט מאכלים המהווים עבורכם בסיס חיוני
האם אותה דיאטה משלבת פעילות גופנית ? מאיזה סוג וכמה ? אם אתם שונאים פעילות גופנית, כדאי לבחור בדיאטה מאוזנת שאולי תימשך זמן רב יותר אך תחייב פחות פעילות גופנית כל יום. בתוך כך, אל תגזימו בהערכות שלכם לגבי יכולותיכם להתמיד ולהתחייב לפעילות גופנית.
האם טוב לכם לעשות דיאטה בצוותא ? או שזה דווקא מלחיץ אתכם ? אם דיאטה יחד עם אנשים נוספים תחזק אתכם, כדאי לשקול ביצוע דיאטה בקבוצות ( בתוכניות מתאימות ). לאחרים הדבר יהיה פשוט חסר ערך ובזבוז זמן וכסף.
קשה לכם לבשל ומעדיפים שאחרים ' יסדרו' לכם תפריט מראש ? אולי דיאטה עם אוכל מוכן מראש היא הדבר בשבילכם ?
האם כדאי להיוועץ בדיאטנית ? יתכן שזהו הפתרון עבורכם. כמעט כמו בהתייעצות באדריכל לפני שיפוץ הבית, גם דיאטנית יכולה להציע פתרונות או תפריטי דיאטה וכן מתכוני דיאטה שלא הכרתם ולא חשבתם עליהם.
ולסיכום, בפעם הבאה שאתם מחליטים שהגיע הזמן לעשות דיאטה, חישבו היטב איזו דיאטה מתאימה לכם. מה שמתאימים לחבר / ה הטובים שלכם, שהצליחו לרזות, אינו בהכרח טוב עבורכם כל אדם והדיאטה שלו בדרך לירידה במשקל ולחיים בריאים וטובים יותר…

2 Comments »

 • יוני לוי הגיב:

  חושב שצריך להסתכל על עניין הדיאטה כשינוי אורח חיים לתמיד.

  בד"כ כשחושבים על דיאטה, ישר רצות מחשבות של תקופת סבל שתחלוף, וברגע שהיא חולפת אנחנו חוזרים אל הרגלינו הישנים.

  אני חושב שאם נשנה את אורח החיים שלנו ונשנה את ההרגלים שלנו, כך נשנה גם את גורלנו.

  בברכה,
  יוני.

 • דיאטה הגיב:

  גם אני חוויתי את זה על בשרי. בתור בחורה מלאה, תמיד הסתובבתי עם בחורות ב'גודל' דומה. במהלך השנים, שמתי לב לדבר אחד מעצבן: הרגשתי כאילו כל מי שמסביבי מצליח להרזות, אבל אני לא. מעין 'חוק מרפי' ארור.

  אפילו כשאמרו לי אחת לאחת את התפריט היומי שלהן, ואפילו כשאכלתי את אותן ארוחות- לא הצלחתי להרזות. אז הבנתי שהגוף של החברה תמיד רזה יותר- מה שמתאים להן, לא בהכרח מתאים לי.

  בדקתי באינטרנט כל מיני עצות, והייתי מבולבלת. ניסיתי כמה דיאטניות, אבל התוצאות היו מינימליות, ולא השביעו את רצוני. אז קראתי כמה מאמרים על סוד ההצלחה של דיאטות: התאמה ואכילה של כל הארוחות. בעזרתה של הדיאטנית, גיבשנו תפריט יומי שכלל את כל הארוחות, פעילות ספורטיבית ובעיקר- אכילה של מאכלים נכונים.

  בשורה התחתונה- הצלחתי להוריד עד עכשיו כמעט 90% מהמשקל העודף. אל תתייאשו, בנות, אף פעם לא מאוחר מדי להרזות.

Leave a comment

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar

חדשות מקטגוריות אחרות »